HUMAC natur EXOT 0,5 kg krmný doplněk pro exotické ptactvo

180,00 

HUMAC natur EXOT 0,5kg krmný doplněk pro exotické ptactvo

Popis

HUMAC natur EXOT je špičkový dietetický krmný doplněk s vysokým obsahem huminových kyselin, určený pro exotické ptactvo.

HUMAC natur EXOT je 100% přírodní krmným dopňkem vyrobeným z ekologicky čistého zdroje oxihumolitu (hněhého uhlí).

Účinnou látkou jsou huminové kyseliny, které mají velkou absorpční kapacitu, dokáží na sebe vázat toxické látky a viry v trávicím traktu zvířat.

Dokáží účinně stabilizovat pH v celém trávicím systému ptáků, optimalizují trávicí pochody a podporují množení a činnost mikroflóry v trávicím traktu.

Jak působí HUMAC natur

Prevence a léčba průjmových onemocnění a dyspepsií, prevence a léčba intoxikací, stimulace trávicích procesů, podpora reprodukce, podpora imunitního systému, pozitivní vliv na funkci jater. Působí jako přírodní růstový stimulátor a přirozené antibiotikum.

Jak HUMAC natur používat?

Při podávání přípravku HUMAC natur se snižuje mortalita mláďat až o 40 %. Snižuje spotřebu antibiotik, posiluje účinek probiotik, prospívá kondici ptáků, má příznivý vliv na opeření, zvyšuje líhnivost, snižuje procento úmrtnosti zárodků ve vajíčku. Používá se také jako léčivo (profylaxe) při zažívacích problémech. Má několikanásobně vyšší schopnost vázat toxiny a těžké kovy jako živočišné uhlí. Huminové kyseliny dokáží neutralizovat mikrobiální toxiny, mykotoxiny, fytotoxiny, jimiž může být kontaminováno podáváné krmivo. Právě nekvalitní – kontaminované krmivo hraje častou roli při onemocnění či úhynu ptáků.

Zkrmováním huminových kyselin je možné tento stav relativně dobře eliminovat. Jde o přírodní růstový stimulátor a přirozené antibiotikum. Množství těchto pozitivních faktorů je dostatečné na to, aby byl důvod v chovu používat huminové kyseliny, zejména pokud jde o přírodní produkt, se kterým se ptáci v přírodě setkávají prakticky denně.

Praktická aplikace v chovu

Jelikož huminové kyseliny nejsou rozpustné ve vodě, nelze je podávat v napáječkách. V chovu exotických ptáků je nutné je podávat jiným způsobem.

Na grit – zejména při chovu drobných exotů doporučujeme přípravek HUMAC natur aplikovat do podávaného gritu, který má drsný povrch, a tak se na něj přípravek dobře naváže. Je nutné dokonalé promíchání přípravku s gritem, aby nezůstal jen na povrchu. Dávka je cca 1 % z hmotnosti gritu.

Na jíl – rozdrcené jílové bloky pro exotické ptáky posypat preparátem HUMAC natur a promíchat, jíl má vysokou pórovitost, přípravek se na něm dobře drží. Spolu s oblíbeným jílem je ptáky dobře přijímán. I zde doporučujeme, aby byl přípravek podáván soustavně (mimo dobu podávání ATB). Dávka je cca 1 % přípravku z hmotnosti jílového bloku.

Na suché krmivo – za sucha – přípravek HUMAC natur je nasypaný na suché zrno v množství 5 g / 1 kg krmiva. Směs je třeba dobře promíchat. Částečky přípravku jsou malé a drsný povrch zrna dokáže dost velkou část na sebe navázat. I když tato vazba není nijak pevná a část přípravku zůstane na dně nádoby, i tak je zde poměrně velká účinnost.

Na suché krmivo – s vodou – přípravek je rozmíchaný ve vodě v množství 5 g / 4 ml / 1 kg krmiva. Směs nalijeme do cca 1 / 10 množství použitého zrna, dokonale promícháme – protřepeme v láhvi uzavřené víčkem a vsypeme do ostatní připravené směsi. Celou směs je třeba znovu dobře promíchat – protřepat v uzavřené nádobě. Po odpaření vody je přípravek stále poměrně pevně uchycen na povrchu zrna, zůstává na něm, pokud nedojde k mechanickému zásahu. Co se týče podávání přípravku na zrno, tento způsob je nejlepší.

Na suché krmivo – s olejem – přípravek je rozmíchaný v oleji (klíčkový, palmový, olivový…) v množství 5 g / 5 ml / 1 kg krmiva. Směs nalijeme do cca 1 / 10 množství použitého zrna, dokonale promícháme – protřepeme v láhvi uzavřené víčkem a vsypeme do ostatní připravené směsi. Celou směs je třeba znovu dobře promíchat – protřepat v uzavřené nádobě. Zrno má na povrchu olejový film, ve kterém jsou poměrně pevně uchyceny částečky přípravku. Přípravek na zrnu zůstává přichycen i po odpaření oleje (ztuhnutí). Aby se snížila spotřeba oleje, je možné změnit postup: 1,5 ml oleje nalijeme do 100 g suchého krmiva, dobře rozmícháme. Takový obsah vysypeme do ostatního krmiva (900 g) a zase dokonale promícháme. Když je na semenech vytvořen olejový film, přisypeme 5 g prášku HUMAC natur a směs znovu dokonale promícháme.

Ptáci zrna při louskání jazykem obracejí a takto se jim dostane prášek na jazyk a následně do trávicího traktu. Krmivo podáváme obvyklým způsobem. Při použití olejů, zejména klíčkových, pokud jsou v nich vitamíny, je třeba brát ohled na jejich oxidaci a podávat pouze přiměřené množství krmiva.

Do čerstvé vaječné míchanice – jelikož přípravek částečně mění její barvu, je třeba, aby si na tuto změnu ptáci zvykli. Při použití dávky 5 g / 1 kg krmiva není změna barvy nijak výrazná. Postup – uvařené vajíčko nastrouháme najemno, nastrouháme mrkev, přisypeme část strouhanky (cca ½) a spolu promícháme. V další polovině suché strouhanky rozmícháme potřebné množství přípravku HUMAC natur, nasypeme a dokonale jemně promícháme tak, aby byla hmota homogenní.

Na ovoce a zeleninu – zejména pro papoušky je vhodné podávat přípravek HUMAC natur na nakrájené čerstvé ovoce a zeleninu.

Na větvičky – při podávání větviček stromů na okus lze tyto namočit do vody a následně poprášit zmíněným přípravkem.

Na naklíčenou nebo namočenou směs zrnin – a to zejména u ptáků se zdravotními – trávicími problémy nebo při přípravě na chovnou sezónu. Přípravkem směs rovnoměrně poprášíme a opatrně promícháme, abychom nepoškodili klíčky.

Na vařená zrna – při vařených semenech je třeba dbát na to, že přípravek nesmí být ohřátý na vyšší teplotu než 90 ºC. Proto ho nikdy nepodáváme do horké směsi vařených zrn, aplikujeme ho až po jejím vychladnutí. Přípravek na směs rovnoměrně rozprášíme a dobře promícháme.

Na naklíčený – namočený klas senegalského prosa – rovnoměrně poprášit (vhodné pro aplikaci v chovech drobných exotů, kanárů…).

Další informace

Hmotnost 0,5 kg