Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 10.11.2010 16:01

Kakadu žlutolící

Dobrý den, Ráda bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s chovem kakadua žlutolícího? Rozhoduji se totiž mezi kakaduem a amazoňanem modročelým. Radši bych kakadua, ale dočetla jsem se a bylo mi řečeno, že je o něco málo náročnější než amazoňan. Tak by mne zajímalo v čem konkrétněji? Kolik času trávíte se svým kakaduem nebo amazoňanem? Děkuji

Odpovědět | Citovat

Anonym, 11.11.2010 15:42

Dobrá rada "drahá". Výhodou amazoňana modročelého je jeho cena (je nižší), a také to, že se již nemusí registrovat. U kakadu žlutolícího je cena vyšší a musí se registrovat na příslušném krajském úřadu. Pokud jde o schopnosti naučit se mluvit, či být mazlíkem, tak údajně kakaduové jsou větší mazlíci. Nic méně můj kamarád a já osobně jsem měl také krotkého amazoňana (kubánského) a také to byl výborný mazel. jen u amazoňanů alespoň z mých zkušeností funguje to, že si oblíbí někoho z rodiny a na ostatní jsou pak zlí (koušou je). Osobně každému říkám, že pořídit si papouška jako mazlíka, je pro dchodce, neboť krotký papoušek opravdu vyžaduje spousty času a péče. Dobře ochočený pták je 100% fixovaný na člověka a pokud od něj tu péči a lásku nedostává, končí jako oškubaný neurotik, či kousavý agresivní jedinec. Tím Vás nechci nijak zrazovat od chovu papouška - mazlíka, ale pouze upozornit, na některé jevy. Honza

Odpovědět | Citovat

Číslo 10/2017

Videoreportáže »

Aktuality

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků

ARARAUNA.cz