Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 27.11.2010 21:21

registrace? jak je to?

Dobrý den, chtěl bych se zde zeptat na povinnost registrace u papouška žlutoramenného - psephotus ch. dissimilis. Je u tohoto druhu potřeba registrace CITES anebo něčeho podobného? Popřípadě jak to dnes vlastně funguje i u jiných papoušků? Známý mi říkal něco o druhových kartách, nahlášení papoušků na příslušném úřadě atp. Nemá se to týkat běžných papoušků, jen těch, u kterých odpadla povinnost registrace - CITES a některých méně chovaných druhů. Pro příklad uvedu, že chovám alexandry černohlavé, je tedy má povinnost vést o nich záznamy na úřadě, v druhové kartě? Počet, odchovy, úhyny, prodej? Možná to tak není, nevím. Byl jsem v domění, že chovám papoušky, u kterých není potřeba vést žádná evidence, tak jsem se o to nezajímal. A ještě k těm papouškům žlutoramenným, kdybych náhodou měl možnost dovést si je ze zahraničí, bude mou povinností si opatřit nějaká potvrzení, kupní smlouvy či jiné "papíry"? Děkuji mnohokrát, M V

Odpovědět | Citovat

Anonym, 04.12.2010 14:37

Nikdo tedy neví jak je to s těmi hodety? většina sice říká, že nic mít nemusí, rád bych dostal odpověď i zde. Díky M.V.

Odpovědět | Citovat

Číslo 11/2017

vyšlo v listopadu

Videoreportáže »

Aktuality

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků

ARARAUNA.cz