Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 03.12.2010 10:00

Mutace rozel žlutolících, Stanley

Prosím o informaci, jaké jsou v současnosti mutace rozel žlutolících. Kde bych je mohl vidět na obrázcích a chtěl bych se něco dočíst i o jejich chovu. Díky.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 03.12.2010 16:08

Chovám 3 mutace rozel žlutolících, a to modrou, lutino a opalinové lutino. U těchto ptáků je zajímavé to, že převážně odchovávám samé samce. Je to tak, že 70% všech mláďat jsou samci. Já se tyto mutace snažím odchovávat přes štěpitelné (přírodní) ptáky, abych zvýšil vitalitu mutačních ptáků. Letos jsem o lutino mutaci napsal článek do Nové Exoty č. 9/2010. Zítra do diskuze nahraji nějaké fotografie. Pokud budete mít zájem, tak mi můžete pro bližší informaci zavolat na číslo: 604 909 526.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 03.12.2010 21:04

Také jsem se začal zajímat o mutace těchto rozel a pokud vím, tak jsou u nás zastoupeny už ve více mutačních variantách. Jsou tu i ptáci jedno a dvoufaktoroví, kde jsou například v modré řadě velice hezcí, zajímavě zbarvení jedinci. Dále lutino, pastelová, skořicová, tmavě zelená a krásně olivově zbarvená mutace. Zvláště kombinace s opalinovou mutací, jsou skutečně nádherné. Tyto mutace nejsou ale dosud u nás příliš rozšířené a tak by bylo pěkné je trochu více ukázat na fotkách, širší chovatelské veřejnosti. Myslím, že například v časopise Nová Exota, by o nich mohla být zajímavá reportáž. Samozřejmě chovatelé kteří je chovají, by měli poskytnout nějaké zajímavé fotky.

Odpovědět | Citovat

Štěpán Šesták, 04.12.2010 09:08

Anonym, napsal:

Cituji: Chovám 3 mutace rozel žlutolících, a to modrou, lutino a opalinové lutino. U těchto ptáků je zajímavé to, že převážně odchovávám samé samce. Je to tak, že 70% všech mláďat jsou samci. Já se tyto mutace snažím odchovávat přes štěpitelné (přírodní) ptáky, abych zvýšil vitalitu mutačních ptáků. Letos jsem o lutino mutaci napsal článek do Nové Exoty č. 9/2010. Zítra do diskuze nahraji nějaké fotografie. Pokud budete mít zájem, tak mi můžete pro bližší informaci zavolat na číslo: 604 909 526.

Ještě ke svému příspěvku připojuji několik fotek svých letošních lutino mláďat, z různých úhlů pohledu.

Štěpán

Odpovědět | Citovat

Štěpán Šesták, 04.12.2010 09:33

Ještě doplňuji o chovný pár (ti jsou přírodně zbarvení vpravo, samec je štěpitelný na lutino + opalino).

Odpovědět | Citovat

Štěpán Šesták, 04.12.2010 09:36

Ještě pohled zepředu na mládě. Jinak podotýkám, že z výše uvedeného křížení vždy vypadnou pouze lutino SAMIČKY.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 04.12.2010 17:12

Fotky jsou pěkné. Mohl by ještě někdo přidat nějakou jinou mutaci? Dík.

Odpovědět | Citovat

Pepa , 06.12.2010 20:06

Anonym, napsal:

Cituji: Fotky jsou pěkné. Mohl by ještě někdo přidat nějakou jinou mutaci? Dík.
Přikládám tmavě modrou mutaci rozely žlutolící.

Odpovědět | Citovat

Pepa , 06.12.2010 20:08

Anonym, napsal:

Cituji: Fotky jsou pěkné. Mohl by ještě někdo přidat nějakou jinou mutaci? Dík.
A ještě žlutou mutaci rozely žlutolící. Obě jsem asi před 4 roky fotil u pana Antonína v Německu. Ty žluté - NE lutino rozely byly moc pěkné. Zajímalo by mě, zda je ještě chová.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 07.12.2010 10:20

Jestli se nepletu, tak žlutá mutace bude asi v červené barvě výraznější než lutino.

Odpovědět | Citovat

Tom , 07.12.2010 22:18

To také, ale hlavně žlutá na zádech je sitější a žlutí ptáci nemají červené oči, tak jako INO.  

Odpovědět | Citovat

Jirka Tománek, 08.12.2010 11:19

Přikládám klasickou modrou mutaci rozely žlutolící.

Odpovědět | Citovat

Honza Sojka, 08.12.2010 11:29

Rozela žlutolící opalinové lutino - na zádech je vidět opalinová kresba, to je rozdíl oproti lutino mutaci, ta má záda zcela žlutá. Opalinovou mutaci chová p. Šesták z Popovic.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 08.12.2010 11:30

Honza Sojka, napsal:

Cituji: Rozela žlutolící opalinové lutino - na zádech je vidět opalinová kresba, to je rozdíl oproti lutino mutaci, ta má záda zcela žlutá. Opalinovou mutaci chová p. Šesták z Popovic.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 08.12.2010 11:31

Anonym, napsal:

Cituji:
Ještě dokládám tu fotografii.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 08.12.2010 17:43

Chtěl bych požádat, jestli by někdo mohl vložit nějakou fotku dvoufaktorové modré mutace? Je prý krásně tmavo šedá, téměř bez modrého zbarvení. Barva na zádech je prý až černá. Také bych rád viděl například opalinovou mutaci, třeba v přírodní zeleno červené barvě, nebo v kterékoliv barevné mutaci.

Odpovědět | Citovat

Číslo 10/2017

Videoreportáže »

Aktuality

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků

ARARAUNA.cz