Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 07.09.2010 09:27

klece

Dobrý den,jaká droboť se nechá kromě zebřiček a chůviček chovat v kleci 70x40x30 cm(dxšxh).Děkuji za odpověď.Míla

Odpovědět | Citovat

Anonym, 07.09.2010 10:01

No, klec to není přiliš velká, ale dají se v ní chovat kanáři, určitě i amadiny Gouldové, stříbrozobky... Pravidlem nic méně zůstává, že větší klecí určitě nic nepokazíte, ale je pravdou, že ne každý má možnost postavit si voliéry.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 07.09.2010 11:17

V těchto rozměrech se odchovávají skoro všechny druhy astrildů a amadin.Dokonce i kubánky malé a čížci ohnivý.Dokonce p.Vít odchovává drobotinu i v menších klecích.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 07.09.2010 11:27

Ještě bych uvedl co sám jsem vyděl na vlastní oči za odchov zhruba v této velikosti klecí - amadina páskovaná,stříbrozobka /spěvná,malabarská/,amadina pruhovaná,pásovník dlouhoocasý /krátkoocasý,škraboškový/,amada Gouldové,astrild rákosní,panenka hnědoprsá,panenka běloprsá,astrild rudokrký a čížky ohnivé.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 07.09.2010 19:22

Cituji: Ještě bych uvedl co sám jsem vyděl na vlastní oči za odchov zhruba v této velikosti klecí - amadina páskovaná,stříbrozobka /spěvná,malabarská/,amadina pruhovaná,pásovník dlouhoocasý /krátkoocasý,škraboškový/,amada Gouldové,astrild rákosní,panenka hnědoprsá,panenka běloprsá,astrild rudokrký a čížky ohnivé. V posledním čísle Nová Exoty byl článek od Marka Buranského a tam pan Nečas - jinak velký chovatel vzácné drobotiny taktéž choval své páky přes hnízdní sezónu v klecích. A měl tam komplet chované amady od červenohlavé až po forbecku + vzácné astrildy rudobrvé a červenokrké... A podle reportáže, tam měl i hromadu úspěchů. Takže to vypadá, že chov drobotiny po párech je úspěšnější než v krásných a zarostlých voliérách. Ty teda také nejsou špatné, ale ptáci se v nich obtěžují - letošní nestabilní léto také nebylo pro chov ve venkovních voliérách... Takže shrnu-li to, trend v chovu drobných pěvců směřuje ke klecovému chovu, a to po párech.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 14.09.2010 22:17

Ten rozmer je minimálny čo sa týka hlavne jej hĺbky nakoľko pri 30 cm nemáte veľkú možnosť do nej umiestniť vetvičky pri druhoch ktoré potrebujú húštinku. Samozrejme búdku treba umiestniť z vonkajšej strany a tiež krmítka. Je ale veľmi dôležitá manipulácia pri čistení aby vtáky boli čo najmenej rušené. Čím menší rozmer klietky tým častejšie čistenie klietky. Pri vyletení mladých z búdky musíte ich čo najskôr po osamostatnení premiestniť. Sú druhy ktoré v takých malých rozmeroch majú sklon k pretučneniu.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 16.09.2010 07:46

Cituji: Ten rozmer je minimálny čo sa týka hlavne jej hĺbky nakoľko pri 30 cm nemáte veľkú možnosť do nej umiestniť vetvičky pri druhoch ktoré potrebujú húštinku. Samozrejme búdku treba umiestniť z vonkajšej strany a tiež krmítka. Je ale veľmi dôležitá manipulácia pri čistení aby vtáky boli čo najmenej rušené. Čím menší rozmer klietky tým častejšie čistenie klietky. Pri vyletení mladých z búdky musíte ich čo najskôr po osamostatnení premiestniť. Sú druhy ktoré v takých malých rozmeroch majú sklon k pretučneniu. Souhlasím, řekl bych, že to jsou minimální rozměry pro dobře domestikované ptáky. Já bych do nich dal tak chůvičky, možná zebřičky či stříbrozobky. Pro jiné druhy pěvců se mi ty rozměry zdají být malé. Nic méně, každý si musí vyzkoušet co jeho ptáčkům vyhovuje. Mirek

Odpovědět | Citovat

Anonym, 16.09.2010 08:12

Děkuji vám za názory,klece jsem dostal a proto jsem se ptal na vaše zkušenosti,raději postavím nové větší.Míla

Odpovědět | Citovat

Anonym, 22.09.2010 18:50

Zdravím.I pan Brázdil nabízí klecové sestavy,které jsou hluboké jen 30cm.Přitom jsou v nich odchovávány kromně kanárů i odchovy drobotiny.Myslím,že hloubka klece,je-li 30 a nebo 40cm není až tak podstatná.Podstatnější je umístit ptáky na málo frekventovaném místě a po sezoně je přemístit do proletovaček.

Odpovědět | Citovat

Číslo 07/2017

vyšlo v červenci

Videoreportáže »

Aktuality

18.12.2016

KNIŽNÍ NOVINKA

Průvodce chovem papoušků - kniha

23.11.2016

Dárkový certifikát

Dárkový certifikát

23.11.2016