Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 02.09.2010 18:51

Kanár

Kolik z Vás chová kanáry?

Odpovědět | Citovat

Anonym, 02.09.2010 22:23

Já je nechovám, ale moc se mi líbí. Nemám na jejich npoměrně časově náročný chov čas. Ale kanárkáři jsou páni chovatelé.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 03.09.2010 11:17

Já chovám postavové kanáry glostery. Jsem začátečník, ale docela mě to baví. Chtělo by to o chovu glosterů - eventuálně o jejich standardu více článků v časopise. Takže redakce - snažte se :)

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 06:23

Chovam kanary zpevne dutopevce,z barevnych chovam melaninove cervenoisabelove.Proc jsem ale pisi,podte vy mladi to tady trosku rozjed pan Sojka bude rad.BERTE TO JAKO VYZVU.Faunu nedohonime ale rozjed by jsme to mohly co rikate.Jirka Vacek.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 11:15

Cituji: Chovam kanary zpevne dutopevce,z barevnych chovam melaninove cervenoisabelove.Proc jsem ale pisi,podte vy mladi to tady trosku rozjed pan Sojka bude rad.BERTE TO JAKO VYZVU.Faunu nedohonime ale rozjed by jsme to mohly co rikate.Jirka Vacek. Rozjet by se to tu mohlo… Tak tedy vznáším otázku, která mě tíží neustále při návštěvě jakékoli výstavy v ČR. Proč je obecně takový obrovský rozdíl v kvalitě kanárů u nás a venku? Radek Veselý

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 11:21

Cituji: Chovam kanary zpevne dutopevce,z barevnych chovam melaninove cervenoisabelove.Proc jsem ale pisi,podte vy mladi to tady trosku rozjed pan Sojka bude rad.BERTE TO JAKO VYZVU.Faunu nedohonime ale rozjed by jsme to mohly co rikate.Jirka Vacek. Rozjet by se to tu mohlo… Tak tedy vznáším otázku, která mě tíží neustále při návštěvě jakékoli výstavy v ČR. Proč je obecně takový obrovský rozdíl v kvalitě kanárů u nás a venku? Radek Veselý

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 12:59

Cituji: Cituji: Chovam kanary zpevne dutopevce,z barevnych chovam melaninove cervenoisabelove.Proc jsem ale pisi,podte vy mladi to tady trosku rozjed pan Sojka bude rad.BERTE TO JAKO VYZVU.Faunu nedohonime ale rozjed by jsme to mohly co rikate.Jirka Vacek. Rozjet by se to tu mohlo… Tak tedy vznáším otázku, která mě tíží neustále při návštěvě jakékoli výstavy v ČR. Proč je obecně takový obrovský rozdíl v kvalitě kanárů u nás a venku? Radek Veselý zdar radku. od teba by som skor cakal odpoved na taku otazku, ako vyslovenie tej otazky :-) mas predsa prehlad. cestujes von, nakupujes vonku vtaky a si v obraze, ako sa hovori :-) zdravim. m.b.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 15:23

Cituji: Já je nechovám, ale moc se mi líbí. Nemám na jejich npoměrně časově náročný chov čas. Ale kanárkáři jsou páni chovatelé.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 28.09.2010 15:27

Chtelo by vice spoluprace mezi fundovanymi chovately a ne vse pekne vozit zase ven to tady nebudem mit nikdy nic.

Odpovědět | Citovat

R.M. , 23.04.2012 22:07

Vysoce kvalitní kanáři jsou mnohem dražší než obyčejní burzoví kanáři. Nad jejich cenou se mnoho lidí zarazí, a i když by o ně měli zájem, nakoupí radši levnější a tím se více množí ti určení do výkupu a pro chov jednoho ječivého zpěváka v kleci. Nás, co jsme ochotni zaplatit za kvalitní pár 1000 Kč a víc a najezdit stovky kilometrů a navštívit výstavy, je pořád málo. Naopak zase hodně "chovatelů" cítí, že se na kanárech nedá vydělat balík a tudíž je jejich chov neláká, navíc nestačí jim jen pověsit boudu a podávat krmení. Dalším problémem je neznalost genetiky mezi chovateli, kteří páří často dva kusy jen proto, že se jim prostě líbí, ač jde o lipochrom x melanin nebo o ptáky nesoucí společný nedostatek v postavě, barvě atd. Chov kanárů je prostě o citu, ježdění, občasném prodělku, citlivosti na bakteriální infekce, přísnější hygieně atd., a proto hodně chovatelů od jejich chovu po dvou třech sezónách upustí. Např. já se jim věnuji přes 20 let a občas se cítím jako začátečník a pořád mě to baví a snad právě čím dál víc. Jen kdyby toho času na ně bylo víc.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 24.04.2012 15:12

R.M. , napsal:

Cituji:  Vysoce kvalitní kanáři jsou mnohem dražší než obyčejní burzoví kanáři. Nad jejich cenou se mnoho lidí zarazí, a i když by o ně měli zájem, nakoupí radši levnější a tím se více množí ti určení do výkupu a pro chov jednoho ječivého zpěváka v kleci. Nás, co jsme ochotni zaplatit za kvalitní pár 1000 Kč a víc a najezdit stovky kilometrů a navštívit výstavy, je pořád málo. Naopak zase hodně "chovatelů" cítí, že se na kanárech nedá vydělat balík a tudíž je jejich chov neláká, navíc nestačí jim jen pověsit boudu a podávat krmení. Dalším problémem je neznalost genetiky mezi chovateli, kteří páří často dva kusy jen proto, že se jim prostě líbí, ač jde o lipochrom x melanin nebo o ptáky nesoucí společný nedostatek v postavě, barvě atd. Chov kanárů je prostě o citu, ježdění, občasném prodělku, citlivosti na bakteriální infekce, přísnější hygieně atd., a proto hodně chovatelů od jejich chovu po dvou třech sezónách upustí. Např. já se jim věnuji přes 20 let a občas se cítím jako začátečník a pořád mě to baví a snad právě čím dál víc. Jen kdyby toho času na ně bylo víc.
 Súhlasím s týmto konštatovaním. Snáď len dodám, že je potrebné medzi chovateľmi kanárikov rozoznávať chovateľov kvalitatívnych a chovateľov kvantitatívnych. Kým tí prví sa venujú kvalitným odchovom, ktoré prezentujú na rôznych výstavách a do svojho chovu si zabezpečujú kvalitných jedincov (i zo zahraničia, čo je oveľa drahšie než u nás), tí druhí sa zaoberajú chovom pre komerčné ciele - rýchlo odchovať a rýchlo predať, nehľadiac pri tom na kvalitu. Najhoršie na tom je, že veľa chovateľov dnes pozerá skôr na cenu než na kvalitu a neriadia sa pritom, že menej je niekedy viac, t.z., že radšej kúpiť kvalitných kanárikov za drahšie peniaze v malom množstve, než nekvalitných - odpad - vo väčšom množstve.

Odpovědět | Citovat

Gabriel Kanár, 04.12.2012 15:30

Ja som začal

Odpovědět | Citovat

Anonym, 05.12.2012 07:11

S čím a ako?

Odpovědět | Citovat

Zdeněk Žigovič, 09.12.2012 15:16

Já je začal chovat před cca 40 lety. Chovám zpěvné (nepřetržitě( a glostery. Někdy nechápu jak jsem to mohl zvládnout. Ale jak se člověk na ty klece koukne tak je konec.
:o)

Odpovědět | Citovat

zgfacssi zgfacssi, 08.01.2013 23:26

74xJQJ , [url=http://wplzwnhpaqhz.com/]wplzwnhpaqhz[/url], [link=http://kwzjwlyyfjtg.com/]kwzjwlyyfjtg[/link], http://lfqbzkhuhamh.com/

Odpovědět | Citovat

Anonym, 09.01.2013 21:03

Někde jsem četl, že se nemají pářit melaninoví s lipochromy. Je - li to pravda, muže někdo napsat proč?

A když dám např.červeného s mozaikou, co z toho bude?

Děkuji.

Odpovědět | Citovat

Karol Podolinský, 10.01.2013 08:33

Anonym, napsal:

Cituji: Někde jsem četl, že se nemají pářit melaninoví s lipochromy. Je - li to pravda, muže někdo napsat proč?A když dám např.červeného s mozaikou, co z toho bude?Děkuji.
Ak budete páriť melaninové kanáriky a lipochromovými / alebo opačne / potomstvo bude strakaté.
Ak spárite červeného samca / bez mozaikového faktoru / s červenou mozaikovou samicou potomstvo bude 50% červené samce štepitelne na mozaikove a 50 % červene  samice bez mozaikového faktoru. V ďalšom roku ak sparite červeného samca štepitelného na mozaikové s matkou alebo mozaikovou samicou potomstvo bude : 25% červené mozaikové samce , 25% červene samce stepitelne na mozaikové , 25% červené mozaikové samice a 25% červené samice bez mozaikového faktoru.
Veľá úspechov.

Odpovědět | Citovat

Číslo 06/2017

vyšlo v červnu

Videoreportáže »

Aktuality

18.12.2016

KNIŽNÍ NOVINKA

Průvodce chovem papoušků - kniha

23.11.2016

Dárkový certifikát

Dárkový certifikát