Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 04.09.2010 18:10

Dokrmování amazoňanů

V kolika měsících skočit s dokrmováním mláděte amazoňana. Rodiče mláďata krmí ještě dlouho po opuštění hnízda, kdy tedy skončit s umělým krmením.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 04.09.2010 23:29

to zalezi od druhu amazoňana. plati vsak zasada, ze do dokrmovacej zmesy by sa malo pridavat namocene proso( lupane) pripadne ine rozdrvene zrniny v stadiu, ak je vtak asi na 2/3 opereny.najlepsie, ak sa krmi lyzickou. postupne zvysujte davky zrnin, zacnite predkladat namocene piskoty a namocone zrniny ( naklicene). ked budete vidiet, ze vtak prijima aj sam predkladanu potravu, dokrmujte cca 2 x za den. ked si budete isty, ze mlada uz samo dostatocne prijima predlozenu potravu, do ktorej postupne pridavajte aj suche zrniny, mozete s dokrmovanim prestat. pre istotu kontrolujte vahu mladata, aby neprislo k jej radikalnemu poklesu, to moze svedcit o tom, ze potravu este same neprijima v dostatocnom mnozstve. pre podrobnejsie informacie si objedbnajte z redakcie novej Exoty knihu o umelom odchove mladat: http://www.novaexota.eu/page/cs/obchod/chovatelska-literatura/

Odpovědět | Citovat

Anonym, 05.09.2010 17:43

Cituji: to zalezi od druhu amazoňana. plati vsak zasada, ze do dokrmovacej zmesy by sa malo pridavat namocene proso( lupane) pripadne ine rozdrvene zrniny v stadiu, ak je vtak asi na 2/3 opereny.najlepsie, ak sa krmi lyzickou. postupne zvysujte davky zrnin, zacnite predkladat namocene piskoty a namocone zrniny ( naklicene). ked budete vidiet, ze vtak prijima aj sam predkladanu potravu, dokrmujte cca 2 x za den. ked si budete isty, ze mlada uz samo dostatocne prijima predlozenu potravu, do ktorej postupne pridavajte aj suche zrniny, mozete s dokrmovanim prestat. pre istotu kontrolujte vahu mladata, aby neprislo k jej radikalnemu poklesu, to moze svedcit o tom, ze potravu este same neprijima v dostatocnom mnozstve. pre podrobnejsie informacie si objedbnajte z redakcie novej Exoty knihu o umelom odchove mladat: http://www.novaexota.eu/page/cs/obchod/chovatelska-literatura/ Ta kniha se jmenuje: průvodce umělým odchovem ptáků - autoři: Barbora a Roman Mieslerovi. Kniha je fakt výborná, lidským - pochopitelným způsobem je v ní vysvětlený celý způsob umělého odchovu ptáků...

Odpovědět | Citovat

Anonym, 05.09.2010 20:04

Amazoňan je 3 měsíční a už bere dobře veškerou podávanou potravu včetně ovoce sám, jen je dokrmovaný 1x denně na noc (již od chovatele). Zajímá mě tedy, kdy od tohoto večerního krmení upustit a nechat ho na noc jen s tím co snědl sám. Ptám se proto, protože rodiče mladé ptáky krmí ještě dlouho po vylétnutí z hnízda.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 05.09.2010 20:36

Cituji: Amazoňan je 3 měsíční a už bere dobře veškerou podávanou potravu včetně ovoce sám, jen je dokrmovaný 1x denně na noc (již od chovatele). Zajímá mě tedy, kdy od tohoto večerního krmení upustit a nechat ho na noc jen s tím co snědl sám. Ptám se proto, protože rodiče mladé ptáky krmí ještě dlouho po vylétnutí z hnízda. prestante ho krmit, ak si myslite, ze uz potravu prijima sam v dostatocnom mnozstve. pre istotu ho kazdy den najlepsie rano este hladneho vazte, aby ste mali istotu, ze nestraca na vahe. ak je trvalo v kondicii, malo by byt vsetko OK.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 05.09.2010 21:49

Díky moc za odpověď

Odpovědět | Citovat

Číslo 07/2018

Videoreportáže »

Aktuality

14.05.2018

V prodeji plakáty Amazoňané I. a II.

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků


ARARAUNA.cz