Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Anonym, 15.11.2010 12:21

Burza v Přerově

Tak jsem včera absolvoval po nějaké odmlce burzu Přerov. Byl jsem pozitivně překvapen pestrosí drobotiny, asi muselo jít o nějaký dovoz. Ptáků docela dost a v dobré kvalitě. Otázkou je, jak dlouho vydrží. Jinak tak bylo hromada australských papoušků, hlavně pak těch nešťastných mutací rozelovitých... Ptáci byli tak drobní, že nebylo možné rozpoznat, jestli je to penant nebo slánky, nebo pestrá... Ale zase vůbec nebyly neofémy v přírodní barvě. Asi se již nechovají? Hledal jsem tyrkysovou samici a nic. TOM

Odpovědět | Citovat

Anonym, 15.11.2010 18:05

Ta drobotina byla určitě z dovozu. Viděl jsem, že těch motýlků a spol. bylo fakt hodně a žádný pták nebyl kroužkovaný. Pokud jde o ty mutace, tak je to problém skoro ve všech oblastech chovu ptáků. Chovatelé v úmyslu odchovat co nejvíce mutačních ptáků, je dávají na sebe - neoužívají vůbec štěpitelné či přírodní ptáky a výsledkem jsou menší a menší mutační ptáci. Vždy´t když člověk srovná papouška zpěvavého přírodního s ptákem před deseti lety nebo nějakým rubino, tak je to naprostá degradace zpěváků. Rozely jsou to samé... Jindra

Odpovědět | Citovat

Anonym, 17.11.2010 08:54

Jen pro informaci, já si v Přerově na burze koupil ty dovozové motýlky a zatím bez problémů drží. Tak doufám, že vše bude OK. Jirka

Odpovědět | Citovat

Anonym, 20.11.2010 12:34

Cituji: Cituji: Mám takový dojem, že se na burze v Přerově a obecně na burzách, prodává, čím dál větší šrot. Samí výkupoví ptáci a kvalita velmi špatná. Ono asi normální chovatelé ty nadprůměrné ptáky na burzy ani nevozí. Láďa

Odpovědět | Citovat

Anonym, 20.11.2010 12:38

Cituji: Mám takový dojem, že se na burze v Přerově a obecně na burzách, prodává, čím dál větší šrot. Samí výkupoví ptáci a kvalita velmi špatná. Ono asi normální chovatelé ty nadprůměrné ptáky na burzy ani nevozí. Láďa Nemohu s vámi úplně souhlasit, na poslední přerovské burze byli nabízeni kvalitní amazoňané venezuelští, amodročelí a i ze zástupcu kakaduů by se jistě dalo vybrat. V jiných druzích papoušků nebyla nabídka také tak špatná, aby si zasloužila nazevat"šrot".

Odpovědět | Citovat

Anonym, 20.11.2010 16:41

Cituji: Cituji: Cituji: Mám takový dojem, že se na burze v Přerově a obecně na burzách, prodává, čím dál větší šrot. Samí výkupoví ptáci a kvalita velmi špatná. Ono asi normální chovatelé ty nadprůměrné ptáky na burzy ani nevozí. Láďa

Odpovědět | Citovat

Anonym, 20.11.2010 16:41

Cituji: Ta drobotina byla určitě z dovozu. Viděl jsem, že těch motýlků a spol. bylo fakt hodně a žádný pták nebyl kroužkovaný. Pokud jde o ty mutace, tak je to problém skoro ve všech oblastech chovu ptáků. Chovatelé v úmyslu odchovat co nejvíce mutačních ptáků, je dávají na sebe - neoužívají vůbec štěpitelné či přírodní ptáky a výsledkem jsou menší a menší mutační ptáci. Vždy´t když člověk srovná papouška zpěvavého přírodního s ptákem před deseti lety nebo nějakým rubino, tak je to naprostá degradace zpěváků. Rozely jsou to samé... Jindra f

Odpovědět | Citovat

Anonym, 22.11.2010 00:51

Cituji: Cituji: Mám takový dojem, že se na burze v Přerově a obecně na burzách, prodává, čím dál větší šrot. Samí výkupoví ptáci a kvalita velmi špatná. Ono asi normální chovatelé ty nadprůměrné ptáky na burzy ani nevozí. Láďa Nemohu s vámi úplně souhlasit, na poslední přerovské burze byli nabízeni kvalitní amazoňané venezuelští, amodročelí a i ze zástupcu kakaduů by se jistě dalo vybrat. V jiných druzích papoušků nebyla nabídka také tak špatná, aby si zasloužila nazevat\"šrot\". Já se konkrétně nechtěl nikoho dotknout, jen jsem záměrně zvolil pikantnější výraz, protože těch kvalitních ptáků, jak mi citujete se na burzách oběvuje málo. Nepovažuji za tzv. šrot ani andulky či zebřičky, pokud jsou kvalitní - chovány s láskou. Za šrot považuji ty, co je množiteleé nosí po stovkách do výkupu. Láďa

Odpovědět | Citovat

Číslo 11/2017

vyšlo v listopadu

Videoreportáže »

Aktuality

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků

ARARAUNA.cz